• This event has passed.

Matk autode ja jalgratastega “Head tervist”

6. mai 2023 kl 00:00

Hea kaasteeline!
Kutsume sind sel korral rändama Lõuna-Läänemaale, kus avastame sealset kaunist loodust ja pühakodasid.
Rändame nii rataste kui ka autodega.
Meie teekond algab kell 8:00 Lääne-Nigula koguduse pastoraadi juurest ning kella 9:00-ks koguneme Mihkli kiriku juurde.
Jalgrattaga matkates on oluline, et jalgratas on tehniliselt korras, sõitja kannab kiivrit ja riietub vastavalt ilmale. Rattureid saadab saateauto, mis tähendab, et kui esineb mõni tehnilisi tõrkeid rattal või on sõitja väsinud, siis saateauto toetab ja aitab omaltpoolt.
Päeva orienteeruv lõpp on kell 16:00-16:30 Karuse kiriku juures.
Kellel ei ole soovi jalgrattaga sõita, saab autoga matkata. Automatkajate marsruut on veidi pikem.
Lõunat peame Varbla kiriku juures.
Jalgratastega rännatakse kuni 50+20=70 km.
Registreerimiseks ja lisainfo küsimiseks kirjuta aadressil laane-nigula@eelk.ee
Hind 7 eurot inimese kohta (sisaldab saateauto ja lõunat ning vajadusel autoga transporti).
Issanda hoidmist ja head matkamist kõigile!
EELK Lääne-Nigula kogudus
LISAINFO:

Matk jalgratastega, jalgsi ja autodega.

Nimi: Matkapäev 6. mail “Head tervist!“

Eesmärk: Tutvuda teiste konfessioonide liikmetega, veeta koos matkates tore kevadine päev, tutvuda
Lääne praostkonna kirikutega, koguduseliikmetega, kuulata kogudusest ja kirikust: Mihkli, Varbla,
Hanila, Karuse.

Kaasa võtta hea tuju, teele midagi söögipoolist ja jook. Ratturitel turvavarustus kohustuslik.!

Eeldatav osavõtt: umbes 40-50 matkalist.
Umbes 6-8 autot ja 2 järelhaagist.(Ratturite turvamiseks ja jalgrataste transpordiks)
Võimalus osaleda peredega, lastega. Lastele huvitavat: Kiisamaa Liblikamaja, Mõisaküla,“ Ranna
Rantšo“( võimalusel).

Oodatav tulemus: Anda valik osalejatele, kellele on jõukohane läbida rada rattaga, kes soovib mõne
lõigu läbida jalgsi, võimalus valida perele jõukohane ja huvipakkuv rada. Sisukas, huvitav, hariv,
sportlik matkapäev. Viibida pikk päev looduses ja nautida tärkavat kevadet.
Anda mõtisklusainet autodesse. Arutelu piiblipsalmide üle.

Sihtgrupp: Erinevate konfessioonide koguduseliikmed koos peredega.

Ajakava: Toimumisaeg 06.06.2023a.

Lääne-Nigula pastoraadi juures kogunemine 07.45, hommikupalvus ja väljasõit 08.00 Matka
omaosalus autokohaga liitumisel 10.- eurot.

1. Kell 09.00 saame kokku Mihkli kiriku juures. Väikene ekskursioon kirikus u.15-20 min.
  2. Jalgratta matka algus 9.45, suund Varbla kirikusse. Vahemaa 48km.Vajalik turvaauto,
    järelkäruga.
  3. Autodega sõidaksime Kiisamaale, Liblikamaja, pileti hind täiskasvanutele 10.- eurot,
    pensionärile 7.- eurot, lapsele 3.- eurot, perepilet 23.- eurot
  4. Vahekaugus 12,8 km Mihkli, Kiisamaa. 10.30 Võiksime Liblikamajas olla, aega seal 1tund.
  5. Kes soovib võib samal ajal suunduda Soontaga maalinna, 3km. jalgsimatka kohale
    jõudmiseks ja tagasi ka.18,2 km kaugusel.
  6. 13.00 saame kokku Varbla kiriku juures, väikene ekskursioon kirikus. 15-20 min. Kiisamaast
    40,1km.
  7. Matkaliste ühine lõuna Varbla kogudusemaja õuel, toiduosalus 5.- eurot inimene.
  8. Võimalusel ka Varbla koduloomuuseum.
  9. 14.30 alustame sõitu Hanila kirikusse, min.25, 1 km
  10. Rattadistants u. 25km.
  11. Nb! Valikuvõimalus. Tee äärde jääb Vatla maalinn.
  12. 15.30 Hanila kirik ekskursioon 15-20 min.
  13. Nb! Valikvõimalus! 16.00 Hanila Mõisaküla,9 km. Ranna Rantšo lastele, annetustasu 5 €.
  14. Nb! Valikvõimalus!Kes ei soovi loomi vaadata, Salevere matkarada jääb 3,9 km kaugusele,
    rada ise on 1,5 km (edasi-tagasi). Silmaallikas, salumägi. Rannajärsak Kuke külas.(Uisu
    pank)
  15. 16.00 alustame sõitu Karuse kirikusse, vahekaugus 11,6 km.
  16. 16.20 Karuse kirik ja ekskursioon 15-20 min. Matka lõpp ja palvus.

Lääne-Nigulasse jõuame umbes 20.00, vahekaugus 50 km.
Palume eelregistreerimist, tule rõõmuga ja anna endast teada! Anna teada ka oma vajadusest
autokohale või soovid paigutada ratta transpordiks haagisesse!
51987082, agneviilma@gmail.com
56952758, Kristo.hudsi@eelk.ee
Laane-nigula@eelk.ee
Õnnistust ja hoidmist teile ja ootame matkale!

Date:
6. mai 2023