Matk „Kirik tuleb külla“

Matk „Kirik tuleb külla“ jalgratastega ja autodega toimub 21. septembril, maal elamise päeval, algusega 10.00 Lääne-Nigula pastoraadi juurest.

„See ongi võit, mis on ära võitnud maailma – meie usk“ 1Jh 5:4

Ratturitele on ohutusauto, mis on varustatud järelkäruga, kuhu saab paigutada asjad ja rattad. Distantsi kogupikkuseks on 50 km, teeme peatuseid ja valida saab rattasõiduks osa distantsist. Kaasa hea tuju ja ratturitel ohutuse tagamiseks kiiver, ilmastikule vastavad riided, pisut näksimist ja joogipudel, pisut taskuraha, sest lõunatame Martnas kogukonna kohvikus (lõunasupp), õues toimub koogi ja piruka festival.

10.00 Teekonnapalvus

10.15 Alustame teekonda Paliverre, ratturid sõidavad mööda raudteetammi ( 8,8 km ). Autodega sõidame mööda maanteed.

11.00 Kohtume Paliveres Nelipühi koguduse pastori Marika Olenkoga. Kuulame kuidas elab ja toimetab Palivere kogudus.

11.15 Alustame sõitu Väike-Lähtrusse (8,6 km) – Kruusatee edasi-tagasi Lähtrusse sissekeeramisel

Vaatama läheme Väike-Lähtru Jumalasünnitaja Sündimise Õigeusu kiriku varemeid. Kuulame pisut kiriku ja kihelkonnakooli ajalugu.

12.15 Sõidame Väike-Lähtrust Martnasse (8,8 km)

13.00 Martnas sööme lõunat kohalikus kogukonna kohvikus ja võtame osa koogi ja piruka festivalist. Kohvikus makseterminal, festivalil vajalik sularaha.

Võtame aega pisut puhata ja vestelda inimestega. Nautida maal elamise päeva.

14.00 Sõidame Martnast Ehmja metsavendade punkri juurde. 11 km ja 3 km edasi-tagasi metsateed
22.09 on vastpanu liikumise päev. Kes soovib võib võtta ühes mälestusküünla. Kuulame pisut metsavendade lugu.

15.00 Suundume Kirimäe-Leediküla kaudu Nigulasse. (12,3 km). Matka lõpupalvuse teeme looduses, metsateel ja koduteekondade algus, kel ei ole soovi sõita Nigulasse.

16.00 Plaanime olla Nigulas tagasi.

Andke teada soovist osaleda matkal laane-nigula@eelk.ee,

agneviilma@gmail.com tel. 51987082

kristo.hudsi@eelk.ee tel. 56952758

Saame vajadusel pakkuda kohta autos, ratta jaoks haagises.

Osalustasu 5.- eurot.

Õnnistust ja olge hoitud!